Podstawy UX i UI
Poznasz podstawy projektowania doświadczeń użytkowników i tworzenia przyjaznych interfejsów. Dowiesz się, jak przygotowywać dokumentację fotograficzną oraz filmową swoich projektów.
stopień
Studia
I stopnia
czas trwania
4 lata
(8 semestrów)
rodzaj
Studia stacjonarne i niestacjonarne
język
Studia w języku polskim
czesne 2025/2026
2 230 zł za miesiąc
(10 rat)
Start rekrutacji 16 kwietnia 2025 r. o godzinie 12.00
Studia niestacjonarnie odbywają się wyłącznie w ramach specjalności Communication Design.
Poznasz podstawy projektowania doświadczeń użytkowników i tworzenia przyjaznych interfejsów. Dowiesz się, jak przygotowywać dokumentację fotograficzną oraz filmową swoich projektów.
Weźmiesz udział w warsztatach mistrzowskich, na których będziesz pracować pod kierunkiem uznanych projektantów współpracujących ze School of Form.
Podczas warsztatów poznasz nowe narzędzia i strategie projektowe, a przede wszystkim wybitne osoby z obszaru projektowania i dziedzin pokrewnych, takich jak: nauka, sztuka i biznes.
Zrealizujesz ponad 800 godzin praktyk zawodowych. To doskonała okazja do wykorzystania umiejętności praktycznych w realnym środowisku pracy.
Praktyki odbywają się w ramach współpracy z partnerami uczelni, jednak równie dobrze możesz zorganizować je na własną rękę.
Na początku trzeciego roku wybierzesz ścieżkę narzędziową. To znaczy, że spośród poznanych na drugim roku narzędzi będziesz doskonalić te, które najbardziej ci odpowiadają albo z którymi wiążesz swoją przyszłość.
W ramach ścieżki ilustracyjnej udoskonalisz swoje umiejętności w zakresie stosowania narzędzi i technik ilustracyjnych. Rysunek odręczny, ilustracja, sitodruk, fotografia, film, animacja będą twoim podstawowym tworzywem.
Na ścieżce projektowej skupisz się przede wszystkim na narzędziach potrzebnych do projektowania złożonych systemów wizualnych, łączących elementy typograficzne z ilustracyjnymi.
W School of Form uczą cenieni projektanci–praktycy, których wiedzę i doświadczenie weryfikują potrzeby zmieniającego się rynku, doświadczeni pedagodzy, którzy współtworzyli nasze programy nauczania, oraz badacze i teoretycy, którzy w swojej praktyce naukowej zajmują się społecznym, kulturowym i środowiskowym oddziaływaniem projektowania.
Łukasz Jędraszczak
Asystent warsztatu maszyn numerycznych, absolwent architektury i urbanistyki na Politechnice Warszawskiej
BiogramStanisław Macleod
Asystent warsztatów stolarskiego i ślusarskiego, projektant mebli i produktu, absolwent Glasgow School of Art
BiogramEstera Mrówka
Asystentka pracowni sitodruku i rysunku, w swojej działalności artystycznej eksploruje możliwości wykorzystania rysunku w ilustracji, grafice warsztatowej, ceramice czy rzeźbie
BiogramSzymon Pasierb
Kierownik warsztatów stolarskiego i ślusarskiego, projektant mebli i produktu, absolwent London Metropolitan University
BiogramStudenci i studentki mają do dyspozycji specjalistyczne pracownie i warsztaty, wyposażone w najnowszy sprzęt. Pod opieką rzemieślników, projektantów i artystów realizują tu swoje projekty przewidziane programem studiów oraz te wykraczające poza program kształcenia.
Nasza uczelnia – jako pierwsza i jedyna w Polsce – przystąpiła do programu Adobe Creative Campus. Co to oznacza dla ciebie?
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące rekrutacji na studia, programu kształcenia, opłat i stypendiów.
Zapraszamy na indywidualną rozmowę z naszym specjalistą.
Wybierz dogodny termin spotkania
Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo:
tel. +48 22 103 26 30
Nie wiesz jeszcze, jakie studia wybrać, ale chcesz wiedzieć więcej na temat wzornictwa w School of Form? Wypełnij formularz, aby być na bieżąco.