O co chodzi
z tym portfolio

Chociaż słowo portfolio brzmi poważnie i przywodzi 
na myśl opasłą teczkę z artystycznymi pracami 
na akademickim poziomie – nie o to nam chodzi!

Warsztaty Mistrzowskie z Barbarą Niewiadomską | Praca Zofii Kasperczyk | Fot. Nikodem Szymański

Ogólne założenia

Po co nam twoje portfolio?

Portfolio kandydata do School of Form to okazja do autoprezentacji. Chcemy cię poznać, zobaczyć, jak myślisz, co cię inspiruje, czym się zajmujesz w wolnym czasie.

Celowo nie pokazujemy tu przykładowego portfolio – nie chcemy ci sugerować jednego wzoru czy rozwiązania, ponieważ takie nie istnieje! Zawartość twojego portfolio zależy całkowicie od ciebie. Poniżej prezentujemy jedynie jego strukturę, która pomoże uporządkować zebrany przez ciebie materiał.

Struktura portfolio

Jak przygotować portfolio?

W swojej prezentacji pokaż nam, czym się zajmujesz, co cię interesuje. Fotografujesz? Rysujesz? Wyszywasz? Ciekawi cię praca w drewnie, ceramika, malarstwo? Tworzysz kolaże, biżuterię? Prowadzisz bloga, stronę internetową? Piszesz opowiadania?

To ty decydujesz, jakie przykłady pokażesz i ile ich będzie. Pamiętaj jednak, by portfolio miało maksymalnie 20 stron i było przygotowane w formacie PDF.

Portfolio powinno zawierać:

  • Autoportret – zaprezentuj siebie. Możesz użyć swojego zdjęcia, a nawet kilku, rysunku, kolażu, komiksu. Nie zapomnij o swoim imieniu i nazwisku. Podaj swój wiek. Jeżeli chcesz pokazać lub powiedzieć więcej — zapraszamy.
  • List motywacyjny – w dowolny sposób opowiedz o swoich pasjach i motywacji do studiowania.
  • Twoje prace – przedstaw swoje prace plastyczne i manualne, projekty, eksperymenty i doświadczenia, które sprawiły, że chcesz być projektantem lub projektantką.
  • Inspiracje – zaprezentuj nam, skąd czerpiesz swoje inspiracje. Mogą to być miejsca, ludzie, obrazy lub coś innego, ty wiesz to najlepiej.

Jak przygotować portfolio? Obejrzyj nasz webinar!

Punktacja

Ile punktów możesz zdobyć?

Komisja oceniająca bierze pod uwagę poniższe kryteria:

01

Prace własne


10 pkt
02

Inspiracje


10 pkt
03

Forma graficzna


10 pkt
04

Jakość opisu


10 pkt

Możesz zdobyć maksymalnie 40 pkt. Jeżeli uzyskasz 25 pkt lub więcej, przejdziesz do drugiego etapu rekrutacji i podejdziesz do egzaminu kwalifikacyjnego.

Konsultacja portfolio

Nie jesteś pewny(-a) swoich wyborów? Na każdym etapie tworzenia portfolio możesz je skonsultować z naszymi wykładowcami.

Zapisz się na konsultację

Umów się na konsultację

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące rekrutacji na studia, programu kształcenia, opłat i stypendiów.
Zapraszamy na indywidualną rozmowę z naszym specjalistą.
Wybierz dogodny termin spotkania

Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo:
tel. +48 22 103 26 30
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zostańmy w kontakcie

Nie wiesz jeszcze, jakie studia wybrać, ale chcesz wiedzieć więcej na temat wzornictwa w School of Form? Wypełnij formularz, aby być na bieżąco.