Henryk Stawicki
Henryk Stawicki

Sustainability and Innovation Strategy Pilot

Notatka biograficzna

Henryk Stawicki jest Dyrektorem ds. Innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w Next Agents (SE) oraz współzałożycielem Change Pilots, firmy konsultingowej zajmującej się zarządzaniem procesem innowacji, wyróżnionej jako „Dostawca Pozytywnej Zmiany w Biznesie” w raporcie Startupy Pozytywnego Wpływu 2021.

Korzystając z 20-letniego doświadczenia pracy w Nowym Jorku, Łodzi, Sztokholmie i Londynie pomaga organizacjom w tworzeniu strategii produktów i usług w oparciu o zrównoważony rozwój oraz wytyczne ISO z zakresui zarządzania innowacjami.

Stawicki jest Doradcą Programowym DtB Sustainability Summit, konferencji poświęconej wartości biznesowej zrównoważonego projektowania, odbywającej się corocznie w Gdyni. Henryk jest członkiem think tanku circulardesign.pl, mentorem w programie Design Mentorship oraz wykładowcą m.in. w School of Form (PL) i Hyper Island Stockholm (SE). Posiada tytuł magistra w zakresie projektowania strategicznego i zarządzania z Parsons School of Design w Nowym Jorku oraz tytuł magistra w zakresie zarządzania i marketingu z Uniwersytetu Łódzkiego. Jest także nauczycielem jogi i biegaczem długodystansowym.