Pracownia foto video

Studio foto-wideo to profesjonalnie wyposażona pracownia, w której w zależności od tematyki zajęć i realizowanego projektu studenci mogą wcielić się w rolę fotografa, oświetleniowca, operatora kamery, scenografa a nawet reżysera. To miejsce, w którym studenci eksperymentują z kadrem, poznają możliwości gry światłem, testują różne kompozycje i odkrywają w sobie nowe talenty.

Wnętrze studia fotograficznego. Aparaty fotograficzne na statywach, lampy błyskowe i duże blendy.
Pracownia foto video | Fot. School of form

Wyposażenie

Z czego można tu korzystać?

Studenci pracują i uczą się, wykorzystując nowoczesny sprzęt takich marek, jak Canon, Manfrotto, Fomei czy Quantuum. Do ustawienia odpowiedniego światła używają lamp studyjnych wyposażonych w softbox, czasze do oświetlenia, tła, strumienice i filtry. Aby wykonać ostre zdjęcia, korzystają z profesjonalnych statywów różnej wielkości. Do dyspozycji mają również stoły bezcieniowe, wyzwalacze i światłomierze. Ze studia mogą korzystać także bezpłatnie poza godzinami zajęć.

Umiejętności

Czego można się tu nauczyć?

W pracowni foto-video studenci uczą się przede wszystkim pracy w specyficznym środowisku, jakim jest studio fotograficzne. Poznają tajniki fotografii produktowej, sesji modowych a także podstaw pracy operatora filmowego. Uczą się wykorzystywać aparaty do zdjęć i filmu, nagrywają dźwięki, zajmują się też postprodukcją, montażem i retuszem. W celu realizacji i dokumentacji swoich projektów ze studia korzystają wszyscy studenci, niezależnie od wybranej przez nich specjalności.

Kierownicy

Dominik Cudny

Kierownik studia foto-wideo

Biogram