Alfabet twórczy

  • projektant: Agnieszka Trochimiuk
  • promotorzy: Honza Zamojski, Paweł Starzec
Graduation 9
Projekt: Alfabet twórczy | Projektantka: Agnieszka Trochimiuk | Fot. School of Form
Projekt: Alfabet twórczy | Projektantka: Agnieszka Trochimiuk | Fot. School of Form

Projekt dyplomowy

Alfabet twórczy

Tematem pracy jest przygotowanie twórczego alfabetu wizualnego składającego się z 24 liter oraz 12 znaków abstrakcyjnych. Służą one jako baza do tworzenia projektów opierających się na różnorodnych technikach wykonania. Celem pracy jest usystematyzowanie indywidualnej praktyki projektowej i stworzenie spójnej podstawy do działań twórczych.

Całość projektu składa się z opracowania elementów wizualnych oraz przekładania ich na gotowe rozwiązania takie, jak: biżuteria, seria sitodruków, obrazy oraz płaskorzeźba. Wątki poruszane w części pisemnej pracy licencjackiej to między innymi wpływ intencji i intuicji na działania twórcze oraz opracowanie stworzonego na potrzeby projektu pojęcia „Rzemiosła 2.0”. Zjawiska intencji i intuicji odegrały znaczący wpływ na proces twórczy, jak i na finalny wygląd przedmiotów. A podstawę wszystkich działań stanowi łączenie technik tradycyjnych z nowoczesnymi, które poddając refleksji zostały zamknięte w koncepcję „Rzemiosła 2.0”.

Podsumowując całość projektu stanowi realizacja indywidualnego twórczego alfabetu bazującego na określonych elementach wykorzystywanych w różnorodnych technikach wykonania.

Agnieszka Trochimiuk

autorka projektu

Biogram

Specjalność: Communication Design
Rok ukończenia: 2023

Graduation 9

Moment, w którym wydajemy kolejny katalog z pracami dyplomowymi studentów jest zawsze szczególny. Z jednej strony to pożegnanie absolwentów konkretnego rocznika i uhonorowanie poprzez pokazanie ich prac dyplomowych, z drugiej też podsumowanie najważniejszych czy najciekawszych projektów, które realizowaliśmy z studentami w ostatnim roku.
Pobierz katalog Graduation 9➜

Graduation Show 9

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show 9”.

dowiedz się więcej
Graduation Show 9 – wernisaż

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show 9 – wernisaż”.

dowiedz się więcej