Warsztat ślusarski

W warsztacie ślusarskim studenci ćwiczą obróbkę metalu, polimerów, poliuretanów, konglomeratów oraz własnych tworzyw, powstałych w procesie projektowym. Poznają zasady obróbki metali. Do ich dyspozycji jest park maszynowy składający się z kilkudziesięciu maszyn, elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych do obróbki metalu. Mimo industrialnej przestrzeni panuje tu przyjazna, kreatywna atmosfera, a o bezpieczeństwo studentów dba wykwalifikowana kadra, która służy fachową radą i pomocą.

Wnętrze warsztatu ślusarskiego
Warsztat ślusarski, School of Form

Wyposażenie

Z czego można tu korzystać?

Do dyspozycji studentów są stoły spawalnicze oraz takie urządzenia, jak: pilarka taśmowa do metalu, spawarka MIG/MAG do spawania w osłonie gazowej, imadła ślusarskie, tokarka, szlifierka, gilotyna, giętarka do rur, zaginarka do blach.
W warsztacie znajdują się także różnego rodzaju profesjonalne narzędzia pomocnicze: nożyce do blachy, pilniki, piły do cięcia metali, przecinaki, gwintowniki, młotki, punktaki i wiele innych.

Umiejętności

Czego można się tu nauczyć?

Studenci uczą się pracować z materiałami, zwłaszcza różnego rodzaju metalami, poznają ich właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne. Ćwiczą różne metody obróbki: cięcie, gięcie, piłowanie, spawanie, szlifowanie, trasowanie czy polerowanie.Uczą się kształtować metalowe elementy, które następnie wykorzystują w procesie prototypowania przedmiotów, modelowania 3D oraz tworzenia form i konstrukcji.
Pomagamy im znajdować optymalne technologie wytwarzania, dzięki czemu w naszej ślusarni powstają w pełni funkcjonalne prototypy. Przy okazji przełamujemy też naturalne obawy studentów przed korzystaniem z narzędzi, aby później obserwować z satysfakcją, jak doświadczają przyjemności tworzenia nowych i unikatowych rzeczy.

Kierownicy

Szymon Pasierb

Kierownik warsztatów stolarskiego i ślusarskiego, projektant mebli i produktu, absolwent London Metropolitan University

Pracownicy

Maciej Leśniak

Asystent warsztatów stolarskiego i ślusarskiego, inżynier technolog drewna, projektant

Biogram

Stanisław Macleod

Asystent warsztatów stolarskiego i ślusarskiego, projektant mebli i produktu, absolwent Glasgow School of Art