Data publikacji: 26 czerwca 2024

Graduation Show 10 – wernisaż

Eventy i wystawy
Graduation 10

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w świecie designu! Już 6 lipca 2024 r. w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie przy ul. Mińskiej 65 odbędzie się wernisaż 10. edycji Graduation Show – wystawy prac dyplomowych studentów i studentek School of Form Uniwersytetu SWPS.

Gdzie
Warszawa
Kiedy
6 lipca 2024, 16:00
Grafika promująca wystawę Graduation. W tle widać dolną partię nóg w czerwonych rajstopach oraz wysokie, czerwone buty na koturnie. Na zdjęciu nałożony jest napis
Materiały School of Form

Projekty dyplomowe

Zwieńczenie czterech lat nauki

Przez cztery lata studenci i studentki wzornictwa doskonalą swój warsztat pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, która służy fachową radą i wsparciem. Mają dostęp do specjalistycznych pracowni i warsztatów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt. Pod opieką rzemieślników, projektantów i artystów realizują swoje projekty – zarówno te przewidziane programem studiów, jak i te wykraczające poza jego ramy. Mogą eksperymentować, testować różne materiały, techniki i formy, zdobywając zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Przez cały okres nauki przygotowują się do pracy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, poznając swoje mocne strony i wyzwalając swój potencjał do efektywnej współpracy z otoczeniem.

Dla wielu debiutujących projektantów i projektantek, „Graduation Show” to nie tylko zwieńczenie kilku lat intensywnych studiów, ale również pierwsza okazja do zaprezentowania swoich prac szerokiej publiczności – najważniejsze wydarzenie w całym roku akademickim. Przez ostatnie cztery lata studenci i studentki oraz wykładowcy i wykładowczynie uczyli się od siebie nawzajem, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą. W wyniku połączenia doświadczenia i tradycji z postępem oraz otwartością na zmiany, powstają nowe wartości i skuteczniejsze rozwiązania.

Co nadchodzi?

W trosce o przyszłość designu

Choć zajmujemy się materią, to nie wystawione obiekty i obrazy są najważniejsze. Znacznie bardziej istotny jest przekaz, jaki ze sobą niosą. Na Graduation Show 10 zaprezentowanych zostanie ok. 60 prac, oferujących wgląd w umysły młodych twórców, którzy wkrótce będą kształtować naszą przyszłość.

Za każdą pracą stoją godziny poszukiwań, badań, wywiadów, przeczytanych książek i przeprowadzonych eksperymentów. W każdej z nich widać wrażliwość i odwagę, delikatność i siłę, radość i zatroskanie. W dobie rozmaitych zagrożeń bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy mądrych rozwiązań. Uważam, że tym młodym projektantom i projektantkom możemy zaufać w kwestii przyszłości. To oni, pełni sprzeczności, ale i twórczego zapału, wkroczą na rynek pracy i przyniosą ze sobą świeże, innowacyjne pomysły, które mogą zmieniać świat na lepsze.

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Agnieszka Jacobson-Cielecka


Absolwenci i absolwentki School of Form, których prace zobaczymy na wystawie, są świadomi problemów współczesnego świata i zaniepokojeni przyszłością naszej planety. Są młodzi, więc ich wypowiedzi są wrażliwe i krytyczne, czasem prześmiewcze, radosne, naiwne. Jest to wyjątkowy etap w ich życiu, kiedy nieśmiałość i brak pewności siebie mieszają się z wiarą we własną wszechmoc i nieśmiertelność.

Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć, co może stworzyć kreatywny młody umysł, wsparty doświadczeniem wykładowców i profesjonalnym sprzętem, takim jak robotyczne ramię KUKA, frezarka CNC, drukarka 3D, narzędzia AI i wiele innych, przyjdź 6 lipca 2024 r. na ul. Mińską 65 w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by spojrzeć w przyszłość przez pryzmat młodej, kreatywnej generacji, która już wkrótce zacznie kształtować naszą rzeczywistość. Wystawę będzie można oglądać od 7 do 14 lipca 2024 r.


Partnerzy wydarzenia:

  • Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego