Schronienie tymczasowe dla zwierząt w sytuacjach kryzysowych

• promotorzy: Arkadiusz Szwed, Aleksandra Andrzejewska
Graduation 10
Festiwal Przemiany
Projekt: Schronienie tymczasowe dla zwierząt w sytuacjach kryzysowych | Projektant: Aleksandra Linkiewicz | Fot. School of Form

Schronienie tymczasowe dla zwierząt w sytuacjach kryzysowych

Projekt zwraca uwagę na to, że w dyskursie dotyczącym kryzysów klimatycznych, politycznych i migracyjnych pomijane są problemy zwierząt. W efekcie brakuje dostępnych rozwiązań dla zwierząt w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu. Autorka przeprowadziła badania rynku, odwiedziła schronisko na Paluchu i przeprowadziła wywiad z pracowniczką tej placówki. Na podstawie zgromadzonej wiedzy stworzyła instrukcję do samodzielnego skonstruowania tymczasowego schronienia dla zwierząt towarzyszących człowiekowi. Prosta i czytelna instrukcja pokazuje, jak zbudować namiot, który zapewni bezpieczeństwo domowym zwierzętom, z łatwo dostępnych materiałów, takich jak stara pościel czy torba z IKEA.

Aleksandra Linkiewicz

autorka projektu

Biogram

Specjalność: Domestic Design
Rok ukończenia: 2024

Z czego zbudujemy przyszłość? School of Form partnerem Festiwalu Przemiany

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Z czego zbudujemy przyszłość? School of Form partnerem Festiwalu Przemiany”.

dowiedz się więcej