Data publikacji: 21 marca 2020

Graduation Show 6

Graduation 6
Eventy i wystawy
Nasze projekty

„Graduation Show” to najważniejsze wydarzenie dla studentów i studentek School of Form, wieńczące cztery lata studiów. Projekty dyplomantów, w które włożyli nie tylko serca i energię, lecz także wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach, zostaną po raz pierwszy zaprezentowane szerokiemu gremium. Katalog GRADUATION 6 prezentuje ostatnie poznańskie projekty dyplomowe School of Form.

Katalog z pracami studentów. Na okładce znajduje się różowy, dmuchany delfin.

Rok przeprowadzki i pandemii

Rok akademicki 2019/2020 był dla School of Form podwójnie wyjątkowy. W perspektywie przeprowadzki pojawiła się zupełnie nowa sytuacja związana z epidemią i reżimem sanitarnym. Ograniczenia w znaczny sposób wpłynęły na możliwość realizacji praktycznych części dyplomów. Pomimo trudności dyplomanci przygotowali i obronili prace. Projekty pokazują wrażliwość autorów oraz umiejętność korzystania z narzędzi badawczych. Rozwiązania proponowane przez młodych projektantów odpowiadają na realne potrzeby i zjawiska społeczne oraz wskazują obszary rozwoju designu.

Tegoroczne dyplomy zwracają uwagę między innymi na relacje i związki. Poruszają kwestie tożsamości i stosunku do samego siebie w różnych kontekstach kulturowych i społecznych. Przedstawiają tęsknotę do uważnej akceptacji swojej osoby wyrażonej w pielęgnacji i widzeniu własnego ciała lub poszukiwaniu dziedzictwa. Powstałe projekty są odpowiedzią na współczesne problemy z nazywaniem emocji, komunikacją z najbliższymi osobami i otoczeniem.

Jestem dumna, bo mimo wszystkich przeciwności studenci przygotowali mądre i piękne prace. I jest mi przykro, że możemy je oglądać tylko na obrazkach. Mieliśmy nadzieję pokazać wystawę jesienią, lecz pandemia cały czas była krok przed nami. Nie tracimy wiary, że te prace te ujrzą światło dzienne, razem z dyplomami siódmego rocznika absolwentów. Wierzymy, że będziemy jeszcze projektować wystawy.

Agnieszka Jacobson-Cielecka, Dziekan Wydziału Projektowania