Data publikacji: 30 czerwca 2021

Graduation Show ½(6+7)

Graduation 1/2 (6+7)
Eventy i wystawy
Nasze projekty

"Graduation Show" to najważniejsze wydarzenie w harmonogramie School of Form Uniwersytetu SWPS. To wtedy prezentowane są prace dyplomowe absolwentów specjalności communication, domestic, fashion oraz industrial design. Tym razem odbyła się w wyjątkowej, hybrydowej formie - na dziedzińcu Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz online.

Katalog z pracami studentów

Projekt dyplomowy

Wyjątkowa edycja, dwa roczniki projektantów

Tegoroczna edycja Graduation Show, której punktem centralnym jest prezentacja dyplomów absolwentów, powinna być siódmą z rzędu. Z powodu pandemii nie odbyła się jednak poprzednia, szósta edycja wydarzenia, obrony przeciągnęły się w czasie, a organizatorzy do ostatniej chwili nie mieli pewności, co przyniesie lato 2021 r. i czy uda się zaprezentować prace szerszej publiczności. Dlatego w tym roku zdecydowano się na wyjątkową, hybrydową formułę Graduation Show.

Zamiast przedstawienia przedmiotów zaprojektowanych przez absolwentów, zdecydowano się na pokazanie ich zdjęć, wykonanych w klimatycznych wnętrzach centrum kulturalnego Sinfonia Varsovia (dawny Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego) przy ul. Grochowskiej w Warszawie.

Wyjątkowa jest również numeracja warszawskiej edycji wystawy – ½(6+7). Prezentujemy bowiem prace połowy (½) absolwentów poprzedniego (6.) i obecnego (7.) rocznika. Stworzone przez nich projekty opowiadają rodzinne historie, starają się poszukiwać odpowiedzi na pytania o przyszłość planety, relacji międzyludzkich i granic materii.

Od początku swojego istnienia, czyli przez 10 lat, Katedra Projektowania Uniwersytetu SWPS wykształciła absolwentów zarówno z Polski, jak i zagranicy: z Ukrainy, Chin, Rosji, Białorusi, Słowacji czy Norwegii. Cechą wspólną wszystkich prac jest wrażliwość autorów oraz umiejętne korzystanie z narzędzi badawczych. Dzięki temu rozwiązania stworzone przez młodych projektantów odpowiadają na aktualne społeczne potrzeby i zjawiska społeczne.