StopiGaj

  • projektant: Anna Kwoka
  • promotorzy: Jolanta Starzak, Mateusz Falkowski
  • materiały: Buczyna, tkaniny z recyklingu, łuska gryki, pestki wiśni, gąbka tapicerska, plastik PET- G, suwaki, napy, taśmy elastyczne, nici, klej do drewna
Graduation 1/2 (7+8)
Pięć obiektów do masowania stóp: materiałowy wałek wypełniony kaszą gryczaną, który może być używany do różnych ćwiczeń stóp lub masażu, poduszka do masażu z kolcami po jednej stronie, poprawiająca krążenie w stopach, usztywniana torba w kształcie półkola z miękką gąbką w środku i drewniana drabinka w kształcie półkola z różnokształtnymi koralikami na szczebelkach.
Projekt: StopiGaj | Projektantka: Anna Kwoka

Projekt dyplomowy

StopiGaj

Pięć obiektów do masowania stóp: gryczanka wielozadaniowa (materiałowy wałek wypełniony kaszą gryczaną, który może być używany do różnych ćwiczeń stóp lub masażu), półkolczatka masująca (poduszka do masażu z kolcami po jednej stronie, poprawiająca krążenie w stopach), gąbczak eksplorujący (usztywniana torba w kształcie półkola, którą można rozpiąć i wsunąć stopę do miękkiej gąbki), rozwalczyni ciepłochłodnista (drewniany wałek do masażu i ćwiczeń stóp) oraz drabinkowiec przesuwny (drewniana drabinka w kształcie półkola, na której szczebelkach znajdują się różnokształtne drewniane koraliki). Sposób użytkowania jest dowolny.

Projekt „StopiGaj” to obiekt wypływający z idei siostrzeństwa, stworzony do dzielenia się i budowania intymności. Na plac zabaw dla stóp składa się pięć obiektów: gryczanka wielozadaniowa, półkolczatka masująca, gąbczak eksplorujący, rozwalczyni ciepłochłodnista, drabinkowiec przesuwny.

Zestaw składa się z wielu elementów, przez co można go używać na wiele różnych sposobów. Do ich stworzenia artystka użyła następujących technik: druk 3D, obróbka i frezowanie drewna oraz szycie. W obiektach z tkaniny użyto również techniki patchworku. Całość harmonizuje ze sobą poprzez powtarzające się kształty, takie jak walec i krągłości, oraz paletę kolorów, w której dominują czerń, brązy i delikatne odcienie różu, zieleni i niebieskiego.

Poprzez ten projekt, artystka dążyła do zobrazowania i stworzenia fizycznego przedmiotu, czegoś, czym możemy się dzielić i wspólnie używać. Jej poszukiwania rozpoczęły się od zgłębienia „kwestii kobiecej”, aby zbadać, jak kobieta jest postrzegana społecznie, filozoficznie i historycznie. Z tego zrodził się pomysł na strukturę pracy pisemnej artystki. Zbiór esejów ma na celu wprowadzenie do tematu „kobiety w świecie”, przedstawienie kontekstu powstania pracy dyplomowej oraz nakreślenie tego, czym charakteryzują się relacje między kobietami.

Projektantka

Anna Kwoka

Specjalność: Industrial Design
Rok ukończenia: 2022

Graduation Show ½(7+8)

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show ½(7+8)”.

dowiedz się więcej