Jaki dźwięk ma tatuaż?

  • projektant: Jagoda Biernacka
  • promotorzy: Joanna Jurga, Mateusz Falkowski
Graduation 9
Projekt: Jaki dźwięk ma tatuaż? | Projektantka: Jagoda Biernacka | Fot. School of Form
Projekt: Jaki dźwięk ma tatuaż? | Projektantka: Jagoda Biernacka | Fot. School of Form

Projekt dyplomowy

Jaki dźwięk ma tatuaż?

Praca ta opowiada o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie z zakresu tych abstrakcyjnych - “jaki dźwięk ma tatuaż?”. Przeprowadza przez nowoczesną historię tatuażu, aby lepiej zrozumieć jego znaczenie teraz, jak i kiedyś, a także pokazuje ciekawe sposoby tworzenia muzyki elektronicznej w oparciu o intuicję. Jest też osobistą podróżą, odkrywaniem, czym dla autorki jest sztuka tatuażu i jakie ma dla niej znaczenie.

Proces, przez który zostaniemy przeprowadzeni, ukazuje nie tylko wnikliwy research projektowy, ale także próbę wyjścia poza dotychczas znaną nam formę myślenia o tego rodzaju sztuce - jako rzeczy mało wymiernej, odbieranej tylko jednym zmysłem wzroku.

Produktem końcowym jest koncept urządzenia, które czyta tatuaż (jego kolor), a następnie konwertuję go na dźwięk. Najważniejszym elementem są pocztówki, na których został umieszczony kod QR z gotowym dźwiękiem na podstawie pracy na ciele, które wytatuowała autorka.

Jagoda Biernacka

autorka projektu

Biogram

Specjalność: Domestic Design
Rok ukończenia: 2023

Graduation 9

Moment, w którym wydajemy kolejny katalog z pracami dyplomowymi studentów jest zawsze szczególny. Z jednej strony to pożegnanie absolwentów konkretnego rocznika i uhonorowanie poprzez pokazanie ich prac dyplomowych, z drugiej też podsumowanie najważniejszych czy najciekawszych projektów, które realizowaliśmy z studentami w ostatnim roku.
Pobierz katalog Graduation 9➜

Graduation Show 9

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show 9”.

dowiedz się więcej
Graduation Show 9 – wernisaż

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show 9 – wernisaż”.

dowiedz się więcej