Glina. Od osadu geologicznego do ceramiki

• projektant: Bartosz Brylewski
Festiwal Przemiany
Projekt: Glina. Od osadu geologicznego do ceramiki | Autorka: Bartosz Brylewski | Fot. School of Form

Glina. Od osadu geologicznego do ceramiki

Projekt badawczy zapoczątkowany w 2020 r. pracą dyplomową „Jak na nowo wynaleźć rzemiosło?” miał na celu zbadanie materiałów naturalnych pod kątem praktyki rzemieślniczej opartej na lokalnych zasobach. Kontynuując ten temat, autor projektu skupił się na glinie, materiale od wieków używanym w rzemiośle, a obszarem jego pracy stały się bogate geologicznie regiony Polski. W ramach tego procesu powstało wiele próbek oraz eksperymentów z wykorzystaniem gliny i minerałów pozyskanych podczas pracy w plenerze oraz konsultacji z archeologami i geologami. Projekt łączy odniesienia do tradycyjnej wiedzy oraz dawnych technik z eksperymentalnym podejściem, które może stanowić podstawę rzemiosła opartego na odpowiedzialnym budowaniu przyszłości z poszanowaniem ziemi.

Bartosz Brylewski

autor projektu

Biogram

Specjalność: Industrial Design
Rok ukończenia: 2020

Z czego zbudujemy przyszłość? School of Form partnerem Festiwalu Przemiany

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Z czego zbudujemy przyszłość? School of Form partnerem Festiwalu Przemiany”.

dowiedz się więcej