Flagi stawiające w centrum nie-ludzkiego innego

• promotorzy: Jan Zamojski, Mateusz Falkowski
Graduation 10
Designblok
Projekt: Flagi stawiające w centrum nie-ludzkiego innego | Projektantka: Adrianna Olenderek | Fot. Arkadiusz Szwed

Projekt dyplomowy

Flagi stawiające w centrum nie-ludzkiego innego

Seria flag, stawiających w centrum nie-ludzkiego Innego, zachęca do porzucenia perspektywy antropocentrycznej. Zaprasza do refleksji nad relacją między człowiekiem a bytami pozaludzkimi. Trzy z ośmiu flag poświęcone są elementom przyrody nieożywionej, czyli atmosferze, ukształtowaniu powierzchni i wodzie, a pozostałe – przedstawicielom przyrody ożywionej. Wzory są graficznie spójne, a ich język wizualny został oparty na ikonie kropli, będącej metaforą wszelkiej materii. Flagi podkreślają sprawczość istot nie-ludzkich, są symbolem ich emancypacji i wzmacniania koncepcji międzygatunkowego współistnienia. Na przekór katastroficznym narracjom autorka snuje opowieść pełną nadziei – o lepszej i pełnej empatii przyszłości.

Adrianna Olenderek

autorka projektu

Biogram

Specjalność: Communication Design
Rok ukończenia: 2024

Graduation 10

Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć, co może stworzyć kreatywny młody umysł, wsparty doświadczeniem wykładowców i profesjonalnym sprzętem, takim jak robotyczne ramię KUKA, frezarka CNC, drukarka 3D, narzędzia AI i wiele innych, przyjdź na ul. Mińską 65 w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by spojrzeć w przyszłość przez pryzmat młodej, kreatywnej generacji, która już wkrótce zacznie kształtować naszą rzeczywistość. Wystawę można oglądać od 7 do 14 lipca 2024 r.
Dowiedz się więcej o wystawie ➜

Z Pragi Południe do Pragi czeskiej: School of Form na festiwalu Designblok

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Z Pragi Południe do Pragi czeskiej: School of Form na festiwalu Designblok”.

dowiedz się więcej