Tawerna stołowa

  • projektant: Liza Nalewajko, Ewa Stecewicz
  • promotorzy: Sara Boś, Megi Malinowska
Julia Keilowa
Projekt: Tawerna stołowa | Zespół projektowy: Liza Nalewajko i Ewa Stecewicz | Fot. School of Form
Projekt: Tawerna stołowa | Zespół projektowy: Liza Nalewajko i Ewa Stecewicz | Fot. School of Form

Projekt studencki

Tawerna stołowa

"Tawerna stołowa" to projekt dwupoziomowej patery z wyjmowanymi miseczkami dopasowanymi do dłoni. Inspiracją były naczynia użytkowe Julii Keilowej zaprojektowane na transatlantyki. Ich minimalistyczna forma ograniczona do funkcji, jednocześnie przywodząca na myśl ciężar i stabilność naczyń stała się fundamentem naszego projektu. Obejmuje on łatwe porcjowanie, dzielenie się i oszczędność miejsca na stole podczas wieloosobowych spotkań. Po fazie papierowych prototypów zrobiłyśmy parametryczny kod uwzględniający optymalizację proporcji do tłoczenia w blasze na robocie KUKA. Proces był dynamiczny, wymagał kompromisów i pokory. Doświadczenie nauczyło nas, że nawet ze szczerym zaangażowaniem i wysiłkiem nie wszystkie koncepcje projektowe są wykonalne przez kapryśność i brak zrozumienia narzędzi. Finalna wersja produktu powstała po dyplomatycznych rozmowach z aluminium, dostosowując projekt do możliwości i wizji obu stron - projektantek i materiału.

Zespół projektowy

Przedmiot został zaprojektowany przez zespół studentek School of Form Uniwersytetu SWPS w składzie: Liza Nalewajko oraz Ewa Stecewicz.

Projekt jest częścią wystawy poświęconej twórczości Julii Keilowej, która gości w Muzeum Warszawy od 21 marca do 1 września 2024 r.

Prace studenckie School of Form na wystawie Julii Keilowej w Muzeum Warszawy

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Prace studenckie School of Form na wystawie Julii Keilowej w Muzeum Warszawy”.

dowiedz się więcej