Siatki i programowanie a eksperyment w projektowaniu graficznym

• projektant: Julia Fohs
  • promotorzy: Honza Zamojski, Paweł Starzec
Graduation 9
Projekt: Siatki i programowanie a eksperyment w projektowaniu graficznym | Projektantka: Julia Fohs | Fot. School of Form

Projekt dyplomowy

Siatki i programowanie a eksperyment w projektowaniu graficznym

Proces projektowy silnie łączy się z pojęciem programowania, które w swoim znaczeniu kładzie duży nacisk na ustalanie zmiennych, zasad i moment podjęcia decyzji o wartości zawartych parametrów. Kształty prezentowane w tym albumie powstały w wyniku serii eksperymentów, przeprowadzonych przy użyciu języka programowania Python. Zastosowany algorytm do ich generowania wykrywał krawędzie we wcześniej zaprojektowanych siatkach, a następnie analizował je, aby wyodrębnić składowe figury. Przed rozpoczęciem procesu generowania kształtu decydowano o liczbie wyników i maksymalnej liczbie pojedynczych figur, z których figura docelowa mogła się składać. Cała reszta decyzji pozostawała w „woli” komputera. W ten sposób powstały różnorodne kształty, które, w zależności od parametrów, mogły przybierać różne formy i rozmiary. Proces tworzenia takiego algorytmu to bezpośrednia wizualizacja każdego etapu projektowego, wymagająca ustalania, krzyżowania i kontrolowania parametrów oraz zmiennych.

Dominika Kaczmarczyk

autorka projektu

Biogram

Specjalność: Communication Design
Rok ukończenia: 2023

Graduation Show 9

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show 9”.

dowiedz się więcej
Graduation Show 9 – wernisaż

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show 9 – wernisaż”.

dowiedz się więcej