Miska „Uni”

  • projektant: Agata Germain i Anna Safuryn
  • promotorzy: Sara Boś, Megi Malinowska
Julia Keilowa
Projekt: Miska „Uni” | Zespół projektowy: Agata Germain i Anna Safuryn | Fot. School of Form
Projekt: Miska „Uni” | Zespół projektowy: Agata Germain i Anna Safuryn | Fot. School of Form

Projekt studencki

Miska „Uni”

Miska „Uni” ma zachęcać do włączenia do diety tych owoców morza i wyeksponować ich unikatowość na naszych stołach. Jej forma odnosi się do kształtu podium, a wklęsłości w środku odzwierciedlają fakturę uni – filetów jeżowca.

„W przedmiotach Julii Keilowej zwróciliśmy szczególną uwagę na piękno płynące z ich prostoty. Zgeometryzowane formy odbijają światło w ciekawy sposób, który chcieliśmy zreplikować w naszym finalnym naczyniu. Zainspirowani tym efektem oraz wakacyjnymi wspomnieniami spędzania czasu nad wodą, związałyśmy nasz projekt z jedzeniem jeżowców. Przy badaniach zrozumieliśmy, że brakuje dla nich dedykowanych naczyń, co było dodatkową motywacją do pracy.

Proces tworzenia prototypu miski zaczęliśmy od papieroplastyki, jednak ze względu na obrotową formę naczynia, jej kształt najlepiej odwzorował druk 3D. Naczynie powstało z aluminiowej blachy wytłoczonej za pomocą ramienia robotycznego KUKA. Miskę ręcznie szlifowaliśmy i polerowaliśmy. Elementy drewniane barwiliśmy w herbacie i tlenku żelaza, aby uzyskać naturalnie ciemny kolor” – mówią autorki projektu.

Zespół projektowy

Przedmiot został zaprojektowany przez zespół studentek School of Form Uniwersytetu SWPS w składzie: Agata Germain oraz Anna Safuryn.

Projekt jest częścią wystawy poświęconej twórczości Julii Keilowej, która gości w Muzeum Warszawy od 21 marca do 1 września 2024 r.

Prace studenckie School of Form na wystawie Julii Keilowej w Muzeum Warszawy

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Prace studenckie School of Form na wystawie Julii Keilowej w Muzeum Warszawy”.

dowiedz się więcej