Font Reykjavík

  • projektant: Maria Horowska
  • promotorzy: Honza Zamojski, Paweł Starzec
  • materiały: elementy drukowane i klejone ręcznie
Graduation 1/2 (7+8)
Karty ze zdjęciami architektury islandzkiej z nadrukowanymi literami z islandzkiego alfabetu
Projekt: Font Reykjavík | Projektantka: Maria Horowska

Projekt dyplomowy

Font Reykjavík

Font inspirowany modernistyczną architekturą mieszkaniową w Reykjavíku z lat 1920-1950. Pismo składa się z wielkich liter wraz z polskimi i islandzkimi znakami diakrytycznymi.

XX wiek na Islandii, to czas ogromnych zmian — społecznych, przemysłowych i kulturowych. Jedną z nich, znaczącą dla wyglądu islandzkich miast, było wprowadzenie do architektury stylu modernistycznego. Wszystkie dzielnice otaczające centrum stolicy — Reykjaviku — powstały w latach 1920-1950 i są konsekwentną realizacją założonych przez miasto, urbanistycznych idei.

Font został zaprojektowany w oparciu o inspirację wizualną oraz analizę historii i architektonicznych zasad modernistycznego projektowania. Celem był modelowy krój pisma — wielkie litery wraz z polskimi i islandzkimi znakami diakrytycznymi, który wizualnie koresponduje z architekturą, będąc nośnikiem historii islandzkich osiedli mieszkaniowych z okresu modernizmu.

Karty ze zdjęciami architektury islandzkiej z nadrukowanymi literami z islandzkiego. Karty są położone na stole do ping ponga.

Projektantka

Maria Horowska

Specjalność: Communication Design
Rok ukończenia: 2021

Graduation Show ½(7+8)

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show ½(7+8)”.

dowiedz się więcej