Bujanka

  • projektant: Daniel Haddock
  • promotorzy: Sara Boś, Megi Malinowska
Julia Keilowa
Projekt: Bujanka | Projektant: Daniel Haddock | Fot. School of Form
Projekt: Bujanka | Projektant: Daniel Haddock | Fot. School of Form

Projekt studencki

Bujanka

Metalowa miska na owoce okrągłe takie jak jabłka, pomarańcze, etc. Jej wyznaczone miejsce jest pośrodku stołu, by każdy miał do niej dostęp i mógł naczynie obrócić w swoją stronę. Podczas zabierania owoców, czy obracania, miska jest wprawiana w ruch.

Mój projekt zaczął się od mojego zainteresowania okrągłymi pracami Julii Keilowej oraz innymi naczyniami z lat dwudziestych. Forma miała mieć ostre końce i zawijania mające służyć jako rączki, jednak moja eksperymentacja z technologią formingu oraz z pracą wykończeniową przyczyniły się do powstania miski innej niż na początku. 8 płaszczyzn przypominających listki dookoła środkowej części miski oraz zakończenie brzegu daje naczyniu możliwość bujania. Po wewnętrznej stronie miski zostawiłem ślady po procesie gięcia metalu, żeby pokazać jak powstało, oraz by nadać powierzchni przyczepności. Dzięki temu owoce, przy ruchu miski, nie wypadają zbyt łatwo.

Projektant

Przedmiot został zaprojektowany przez Daniela Haddocka - studenta School of Form Uniwersytetu SWPS.

Projekt jest częścią wystawy poświęconej twórczości Julii Keilowej, która gości w Muzeum Warszawy od 21 marca do 1 września 2024 r.

Prace studenckie School of Form na wystawie Julii Keilowej w Muzeum Warszawy

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Prace studenckie School of Form na wystawie Julii Keilowej w Muzeum Warszawy”.

dowiedz się więcej