Data publikacji: 17 lipca 2024

Uniwersytet SWPS dołącza do Adobe Creative Campus

Uniwersytet SWPS jako pierwszy i jedyny w Polsce przystąpił do programu Adobe Creative Campus, zrzeszającego uczelnie z całego świata, które kładą nacisk na rozwój umiejętności cyfrowych. Od października osoby studiujące i pracujące na naszej uczelni uzyskają dostęp do rozszerzonego pakietu Adobe Express for Higher Education, a osoby związane z kierunkami projektowymi dodatkowo będą korzystać z pełnego pakietu Adobe Creative Cloud.

Grafika przestawiająca kolorowe romby połączone ze sobą oraz logo Uniwersytetu SWPS oraz Adobe Creative Cloud Campus

USWPS w sieci Adobe Creative Campus

Jako nowoczesny uniwersytet zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie i doskonalenie umiejętności cyfrowych. Dlatego dołączyliśmy do programu Adobe Creative Campus. Od nowego roku akademickiego osoby studiujące i pracujące na naszej uczelni uzyskają bezpłatny dostęp do rozszerzonego pakietu Adobe Express for Higher Education, a osoby związane z kierunkami projektowymi dodatkowo będą mogły korzystać z pełnego pakietu Adobe Creative Cloud.

Kierunki projektowe na Uniwersytecie SWPS objęte pakietem Adobe Creative Cloud:

• grafika we Wrocławiu
  • wzornictwo w School of Form w Warszawie
  • design w School of Form w Warszawie (studia w języku angielskim)
  • sztuka cyfrowa w Krakowie
  • game design w Krakowie
  • grafika reklamowa i multimedia w Krakowie
  • specjalność komunikacja wizualna na kierunku komunikacja i media we Wrocławiu

Rozwijaj swój talent z pełnym pakietem Adobe Creative Cloud

Adobe Creative Cloud daje nieograniczony dostęp do profesjonalnych narzędzi do projektowania graficznego, produkcji wideo i tworzenia stron internetowych, takich jak: Photoshop, Illustrator, XD, Premiere Pro, Express i wiele innych. Osoby studiujące na kierunkach projektowych będą mogły korzystać z tych samych programów, co eksperci z branży. Łatwy i szybki dostęp na własnych urządzeniach znacznie ułatwi szlifowanie umiejętności oraz tworzenie wysokiej jakości projektów, także poza uczelnianymi pracowniami.

Certyfikat przystąpienia USWPS do Adobe Creative Campus w języku angielskim

Odkryj potencjał sztucznej inteligencji

Rozszerzony pakiet Adobe Express for Higher Education umożliwi osobom studiującym i pracującym na naszej uczelni korzystanie z Adobe Firefly, czyli zaawansowanego narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji. Technologia oparta na AI pozwala na tworzenie oryginalnych obrazów i grafik na podstawie prostych opisów tekstowych. Ponadto użytkownicy otrzymują dostęp do wszechstronnej biblioteki obrazów i szablonów oferowanych przez Adobe, co znacznie ułatwi proces twórczy.

Zdobądź umiejętności przydatne na rynku pracy

Korzystanie z profesjonalnych narzędzi pomaga rozwinąć biegłość cyfrową, czyli niezbędną kompetencję na współczesnym rynku pracy. Dzięki kursom przeznaczonym dla użytkowników pakietu Adobe osoby studiujące na USWPS nauczą się, jak budować markę osobistą, i rozwiną zdolność kreatywnego myślenia. Wszyscy korzystający z licencji mogą dołączyć do programu ambasadorów Adobe i brać udział w wyjątkowych zajęciach dodatkowych, a nabyte umiejętności dodać do swojego CV.

Pracuj zespołowo i wymieniaj się doświadczeniami

Doskonała integracja narzędzi dostępnych w pakiecie umożliwi osobom studiującym wspólną pracę nad projektami w tym samym czasie. Dzięki temu rozwiną nie tylko swoją kreatywność, ale także umiejętności komunikacyjne. Dodatkowo nasi wykładowcy i pracownicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk z innymi uczelniami z całego świata należącymi do sieci Adobe Creative Campus.