Withdim - Ceramiczny zestaw do utrwalania zapachu domu

• materiały: Porcelana, filc, drewno
Graduation 1/2 (7+8)
Ceramiczny zestaw do utrwalania zapachu domu
Projekt: Withdim - Ceramiczny zestaw do utrwalania zapachu domu | Projektantka: Sofiia Nizhibetska

Projekt dyplomowy

Withdim - Ceramiczny zestaw do utrwalania zapachu domu

Kawałki wełnianego filcu zabezpieczonego w porcelanowych pojemnikach, które nie nasiąkają ani nie przepuszczają zapachu.

Czym jest poczucie domu? Jak można je zachować? Czy wspomnienia mają zapach? Te pytania skłoniły artystkę do przeprowadzenia wywiadów z ukraińskimi studentami i studentkami, którzy kształcą się daleko od swojego rodzinnego domu. Postanowiła stworzyć obiekt, który pomoże im zachować kawałek tego domu w miejscach, gdzie obecnie mieszkają.

Inspirując się odpowiedziami swoich rozmówców, artystka opracowała ceramiczny zestaw do przechowywania zapachu domu – „WITHDIM”, dzięki czemu zawsze można mieć przy sobie jego małą cząstkę. Wspomnienia i poczucie bezpieczeństwa często są powiązane z zapachem, który dla każdego z nas jest unikalny.

Opierając się na tej koncepcji, artystka stworzyła narzędzie umożliwiające zbieranie, przechowywanie i odtwarzanie tych zapachów. To podejście otwiera drogę do dalszego rozwoju projektu poprzez tworzenie jego różnorodnych wersji, które mogą być oparte na różnych elementach kulturowych.

Ceramiczny zestaw do utrwalania zapachu domu

Projektantka

Sofiia Nizhibetska

Specjalność: Domestic Design
Rok ukończenia: 2022

Graduation Show ½(7+8)

Ten artykuł jest częścią kolekcji „Graduation Show ½(7+8)”.

dowiedz się więcej