School of Form

MATERIA PROPORCJI – WSPÓŁPRACA Z MORGAN & MÖLLER

Celem edukacyjnym tematu „Materia Proporcji” było uwrażliwienie studentów II roku specjalności industrial design na zagadnienie proporcji, zwrócenie ich uwagi na wartości estetyczne materialnych obiektów – zarówno tych codziennego użytku, jak i ikon designu, a także organizmów żywych i wytworów natury. Studenci mieli za zadanie zaprojektować przedmiot o w ich ocenie idealnych proporcjach, przy użyciu różnych materiałów i technologii, m.in. betonu. W pracy z tym materiałem profesjonalną pomoc i konsultację zapewnił producent betonu architektonicznego Morgan & Möller. Specjaliści firmy wprowadzili studentów od strony teoretycznej w tajniki materiału i technologii. Następnie studenci wykonali formy, a pracownicy fabryki Morgan & Möller wykonali ich odlewy. Podczas trwania projektu studenci mieli okazję odwiedzić fabrykę betonu architektonicznego i uczestniczyć w przygotowaniu mieszanek oraz wykonać kolejne odlewy samodzielnie.

To fantastyczne, że mogliśmy podzielić się ze studentami naszą wiedzą i doświadczeniem oraz umożliwić im odlanie z betonu ich artystycznych wizji. Podczas warsztatów w naszej pracowni pomogliśmy młodym twórcom nadać fizyczną formę niematerialnym pomysłom i inspiracjom. Myślę, że cały ten proces był fascynujący zarówno dla studentów, jak i dla nas – mówi Michał Tobor zarządzający produkcją w fabryce Morgan & Möller.

Prowadzenie tematu:
Oskar Zięta, Dorota Kabała, Ewa Klekot, Monika Rosińska, Dawid Wiener