School of Form

Rekrutacja trwa!

TRENDY   |   WNĘTRZA   |   DESIGN

Małgorzata Bernady
Studia prezentują wiedzę na temat aranżacji wnętrz w pigułce. Program studiów podyplomowych to znakomity punkt wyjścia dla każdego, kto po studiach innych kierunków chce sprawdzić, czy nadaje się na dekoratora, aranżera, stylistę. Podczas zajęć słuchacze zdobywają praktyczne umiejętności projektowe uzupełnione humanistyczną wiedzą z zakresu historii architektury wnętrz, materiałoznawstwa,  psychologii widzenia etc.

Małgorzata Bernady
kierownik merytoryczny studiów

cite

CZym jest aranżacja wnętrz?

Studia pozwolą słuchaczom nabyć praktyczne umiejętności warsztatowe z zakresu aranżacji wnętrz oraz wykształcą podstawowe umiejętności planowania i dekorowania wnętrz o różnym przeznaczeniu. Program przewiduje zajęcia m.in. z percepcji wzrokowej, ergonomii, koloru i przestrzeni, technik i technologii stosowanych w projektowaniu wnętrz. Zajęcia warsztatowe z projektowania pomogą trafnie rozpoznawać potrzeby klienta i tym samym używać adekwatnych środków kształtowania wnętrza by powstający projekt był najwyższej jakości i spełniał jego oczekiwania, a tym samym nadawał indywidualny charakter wnętrzu. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się z programami komputerowymi wspomagającymi projektowanie.

Szczegółowy opis kierunku na stronie Centrum Studiów Podyplomowych SWPS »

kontakt: tel. 61 27 11 252

Czego uczymy na aranżacji wnętrz?

BLOK I

Warsztaty kreatywności (8 godz.) W poszukiwaniu źródeł inspiracji (4 godz.) Komunikacja z klientem (8 godz.) Współpraca w grupie projektowej (4 godz.)

BLOK II

Zarys historii architektury wnętrz i mebli (16 godz.) Design – zarys historii, filozofia i estetyka (6 godz.) Trendy – najnowsze tendencje stylistyczne we wnętrzarstwie (4 godz.) Kolor we wnętrzach (6 godz.) Percepcja wzrokowa (6 godz.)

BLOK III

Podstawy rysunku odręcznego i technicznego (15 godz.) Zasady kompozycji w projektowaniu (6 godz.) Dokumentacja – zasady inwentaryzacji (6 godz.) Ergonomia w projektowaniu (4 godz.) Zmiana funkcji pomieszczeń (4 godz.) Makietowanie (5 godz.) Instalacje budowlane (4 godz.) Komputerowe wspomaganie projektowania (15 godz.) Techniki prezentacji projektów (4 godz.) Oświetlenie i iluminacja (6 godz.) Wnętrza użyteczności publicznej (4 godz.)

BLOK IV

Podstawy projektowania architektury wnętrz (45 godz.)

Czego uczymy na aranżacji wnętrz?

BLOK I

BLOK III

BLOK II

BLOK IV

Podstawy projektowania architektury wnętrz (45 godz.)

Czego uczymy?

Praca

Zdobycie praktycznych umiejętności warsztatowych z zakresu aranżacji wnętrz o różnym przeznaczeniu, z uwzględnieniem zasad ergonomii, planowania na podstawie obserwacji współczesnych trendów, zmieniających się potrzeb użytkowników. Praca warsztatowa w zespołach projektowych ( dobranych na zasadzie multidyscyplinarnego wspierania uzupełniających się kompetencji) pod kierunkiem doświadczonego architekta wnętrz. Zajęcia z projektowania pomogą trafnie rozpoznawać potrzeby klienta i tym samym używać adekwatnych środków kształtowania wnętrza by powstający projekt był najwyższej jakości i spełniał jego oczekiwania, a tym samym nadawał indywidualny charakter wnętrzu.

Czego uczymy?

Roczny kurs studiów podyplomowych jest bardzo wypełniony wiedzą projektową ale też tą wspierającą, humanistyczną. Studia poszerzają horyzonty, „otwierają głowy” studentów, wyposażają w niezbędną wiedzę do poruszania się w świecie projektowania. Z racji jednak krótkiego czasu trwania nie są w stanie w pełni przygotować do samodzielnego wykonywania zawodu projektanta wnętrz. Są za to kursem w pełni przygotowującym do pełnienia funkcji stylisty wnętrz.

Zobacz nasze pracownie

Pracownia ceramiczna