Studenci SOF przygotowali słowniczek wizualny, który pomoże w kontakcie z uchodźcami

• projektant: Agata Germain, Tymoteusz Górski, Dominika Kaczmarczyk, Kornelia Komosińska, Alicja Kryczka, Oleksandra Milishchuk, Liza Nalewajko, Stanisław Orłowski, Dominika Plencler, Anna Safuryn, Aleksandra Stachowicz, Ewa Stecewicz, Zofia Streich, Magdalena Szatyńska, Mateusz Wnuk, Hubert Woźniak
  • promotorzy: Bartosz Grześkowiak
  • materiały: papier
Nasze projekty

Projekt studencki, który pomaga tysiącom ludzi

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę granicę z Polską przekroczyło ponad 1,8 miliona uchodźców z Ukrainy, a Polacy na ogromną skalę angażują się w pomoc. Chęci nam nie brakuje, ale przeszkodą bywa bariera językowa. Zwrócili na to uwagę studenci pierwszego roku School of Form Uniwersytetu SWPS i zaprojektowali zestaw grafik ilustrujących podstawowe słowa przydatne w komunikacji z osobami przybywającymi z Ukrainy.

Różne wersje językowe

Tłumacz, kantor, ładowarka, urząd – to kilka przykładowych słów, których znajomość może ułatwić udzielenie wsparcia. W słowniczku przygotowanym przez studentów znalazły się w formie graficznej i w różnych wersjach językowych.

Pliki pdf gotowe do wydruku w formacie A4 można pobrać, klikając w poniższe linki:

Słowniczek wizualny to projekt autorstwa studentek i studentów pierwszego roku School of Form Uniwersytetu SWPS opublikowany na licencji CC BY-NC-SA 4.0. Powstał pod okiem wykładowcy SOF, Bartosza Grześkowiaka.

Zespół projektowy

Projekt został zrealizowany przez zespół studentek i studentów School of Form Uniwersytetu SWPS w składzie: Agata Germain, Tymoteusz Górski, Dominika Kaczmarczyk, Kornelia Komosińska, Alicja Kryczka, Oleksandra Milishchuk, Liza Nalewajko, Stanisław Orłowski, Dominika Plencler, Anna Safuryn, Aleksandra Stachowicz, Ewa Stecewicz, Zofia Streich, Magdalena Szatyńska, Mateusz Wnuk, Hubert Woźniak.

Bartosz Grześkowiak

opiekun projektu

Biogram

Projektant graficzny. Interesuje się praktyką i teorią fotografii. W School of Form opiekuje się pracownią foto-wideo oraz uczy obsługi programów graficznych. Jest odpowiedzialny za wizualną stronę materiałów promocyjnych i strony internetowej szkoły.