Idea SOF, czyli

co nas wyróżnia

School of Form – nowatorskie podejście do projektowania

Patrzymy holistycznie i odpowiedzialnie, widząc jednostkę jako część społeczeństwa oraz środowiska naturalnego.

Laboratorium kiszenia dla dzieci | Projektant: Filip Brzyski | Fot. Arkadiusz Szwed

Koncepcja kształcenia

Design i humanistyka

By wykształcić projektantów przygotowanych do pracy w zmieniającej się rzeczywistości – klimatycznej, technologicznej i społecznej – musimy wyposażyć ich w narzędzia nie tylko projektowe, lecz także humanistyczne, pozwalające poznawać i rozumieć kontekst, badać potrzeby i przewidywać zmiany.

Obraz i słowo. Ilustracja w książce artystycznej | Praca dyplomowa: Dobrochna Witczak

Wiedza, badania i projekty

Projektowanie przez działanie

Teoretyczna wiedza projektowa bez praktyki na niewiele się przyda. Dlatego każdy pomysł jest testowany i protypowany zanim zostanie zrealizowany. Umiejętność korzystania z narzędzi rzemieślniczych i nowych technologii, znajomość materiałów, eksperymenty i nauka poprzez popełnianie błędów to podstawa.

Fot. School of Form

Dialog i współpraca

Razem i osobno

Indywidualny rozwój jednostki jest równie ważny jak umiejętność pracy w zespole. Nasi studenci i studentki uczą się rozpoznawać swoje mocne i słabsze strony, aby móc się rozwijać i skutecznie współpracować z innymi. Znakomita infrastruktura School of Form i odpowiednio zagospodarowana przestrzeń umożliwiają swobodny przepływ informacji, sprzyjają współpracy i wymianie doświadczeń.

Partnerstwa biznesowe

Przywiązujemy szczególną wagę do współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym uczelni, w szczególności tym najbliższym: miastem, dzielnicą i jej instytucjami.

Studenci i studentki odwiedzają miejsca i ośrodki, które potrzebują rozwiązań projektowych, przygotowują badania i projekty dla realnego świata i nierzadko mają możliwość uczestniczyć w ich realizacji. W ten sposób zyskują bezcenne doświadczenie, a firmy świeże spojrzenie i innowacyjne pomysły.

Pracownie i warsztaty

Optymalne warunki

School of Form mieści w głównym kampusie Uniwersytetu SWPS w Warszawie, w dawnym budynku Zakładów Wytwórczych Aparatury Rozdzielczej, które zostały zaadaptowane na profesjonalne warsztaty i nowoczesne pracownie. Sąsiedztwo kierunków humanistycznych, społecznych i ścisłych w jednym kampusie tworzy interdyscyplinarny klimat do rozwoju, zapewnia dostęp do zaplecza naukowo-badawczego oraz bliskość firm oferujących praktyki i staże.

Zobacz nasze warsztaty i pracownie