Laboratorium komputerowe

W przestronnej pracowni komputerowej panują świetne warunki do doskonalenia warsztatu projektanta. Studenci mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. Mogą zrealizować i dopracować każde przedsięwzięcie: od grafiki, fotografii, po projekty obiektów 3D i dopracowanie szczegółów swojego portfolio.

Studenci podczas pracy przy komputerach
Laboratorium komputerowe, School of Form

Wyposażenie

Z czego można tu korzystać?

Pracownia komputerowa to dwie sale laboratoryjne. Jedna jest wyposażona w komputery Apple, druga w PC. W obu zainstalowano pakiet Adobe Creative Cloud. Studentki i studenci korzystają z programów graficznych, w tym m.in. InDesign, Photoshop, Illustrator, Acrobat Pro. Korzystają też ze sprawdzonych programów do edycji audio i wideo, m.in. Adobe Premiere Pro, After Effects, Audition. Wykorzystują również program Figma do prototypowania i projektowania produktów cyfrowych a także aplikacje do projektowania 3D: AutoCad, Rhinoceros, SolidWorks i 3dsMax. Laboratorium jest dodatkowo wyposażone w tablety graficzne i skanery. Pracownia jest dostępna także poza godzinami zajęć.

Umiejętności

Czego można się tu nauczyć?

To świetne miejsce, by nauczyć się obsługi programów do projektowania grafiki, edycji zdjęć i filmów, przygotowania dokumentacji technicznej projektowej. Nasze studentki i studenci poznają zasady przygotowywania materiału do druku w różnych technikach poligraficznych i budują trójwymiarowe modele, które potem realizują przy pomocy cyfrowych narzędzi, takich jak CNC, laser czy drukarki 3D.