Data publikacji: 26 maja 2023

Wystawa DesignAIR na kongresie Impact’23

W dniach 10–11 maja 2023 r. w Poznaniu podczas międzynarodowego kongresu Impact’23 można było oglądać ciekawą wystawę stanowiącą zwieńczenie wspólnego projektu School of Form Uniwersytetu SWPS z markami Nike i Sizeer. DesignAIR to projekt zaangażowany społecznie. Jego celem było umożliwienie rozwinięcia skrzydeł 15 uzdolnionym młodym ludziom, którzy pochodzą z mniej uprzywilejowanych środowisk i nie mogą pozwolić sobie na artystyczną edukację. To właśnie ich prace można było zobaczyć podczas kongresu.

Gdzie
Łódź, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3
Kiedy
12 maja 2022, 10:00
Wystawa DesignAIR podczas kongresu Impact'23 | Fot. Mateusz Gzik, Concordia Design

DesignAIR

W ramach ścieżki Design Manifesto podczas kongresu można było obejrzeć wystawę stanowiącą zwieńczenie wspólnego projektu DesignAIR – skierowanego do młodych twórców, a realizowanego przez Sizeer przy wsparciu Nike oraz School of Form Uniwersytetu SWPS.

Renata Stanasiuk – dyrektorka marketingu firmy Marketing Investment Group, członkini JD Sports i właścicielka marki Sizeer, tak mówiła o inicjatywie DesignAIR w wywiadzie dotyczącym współpracy biznesu z uczelnią: "Podczas powstawania i realizacji DesignAIR przyświecało nam wspólne przekonanie, że na początku każdego projektu stoi człowiek. I warto właśnie temu człowiekowi dać szansę. (…) Ogłosiliśmy rekrutację do projektu, kierując kampanię reklamową do młodych osób z mniejszych miejscowości. Spośród 300 zgłoszeń wybraliśmy 15 osób, które następnie zaprosiliśmy do udziału w warsztatach. Od początku koncentrowaliśmy się przede wszystkim na potrzebach osób uczestniczących i to było podstawą do stworzenia grup i obszarów tematycznych. Spotkania odbywały się na Uniwersytecie SWPS i trwały cztery miesiące. Warsztaty zostały zrealizowane w pracowniach kierunku wzornictwo: sitodruku, ceramiki oraz fotografii. Uczestnicy przy wsparciu wykładowców oraz ekspertek School of Form: Estery Mrówki, Zuzanny Stadnik, Dominika Cudnego, Pawła Starca, Adama Biegały, Jagody Harton oraz Sylwii Hull-Wosiek, stworzyli autorskie projekty odpowiadające na hasło warsztatów: AIR".

Efekty tej inspirującej współpracy zaprezentowane zostały po raz pierwszy właśnie na wystawie towarzyszącej kongresowi Impact’23

O kongresie

Impact’23 to najważniejszy w Polsce i tej części Europy kongres gospodarczo-technologiczny, który 10 i 11 maja 2023 r. odbył się w Poznaniu. Nasza uczelnia była partnerem merytorycznym wydarzenia, wzięło w nim udział również zacne grono naszych ekspertów.

Dowiedz się więcej »