Data publikacji: 11 lutego 2022

Maski– rzeźby ubieralne

Paulina Matusiak
Maski– rzeźby ubieralne

W 1511 r. Desiderius Erasmus opublikował „Pochwałę szaleństwa” (Moriae encomium, sive Stultitiae laus). W tym satyrycznym dziele skrytykował wszystkie ówczesne stany społeczne: władze kościelne, kupców, władców i badaczy. Pojedyncze hasła zaczerpnięte z tego dzieła, takie jak pochlebstwo, apatia czy nonsens – stały się punktem wyjścia projektów studenckich.

Kolekcja
Kolekcja "Maski – rzeźby ubieralne" zaprojektowana przez studentów SOF we współpracy z firmą LPP | Fot. Paulina Matusiak

Eksperymentalne obiekty

Zadanie projektowe polegało na wymyśleniu i wykonaniu eksperymentalnych obiektów ilustrujących wylosowane pojęcia. Tworzywem masek były przede wszystkim niekompletne lub uszkodzone ubrania i akcesoria przekazane School of Form przez koncern LPP.

Targi Rzeczy Ładnych

Kolekcja "Maski– rzeźby ubieralne" została pokazana podczas Targów Rzeczy Ładnych 2022, największych targów niezależnego designu w Polsce. Wydarzenie promuje i przyciąga najlepszych projektantów i ilustratorów. Każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Podczas targów odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne.