Data publikacji: 20 stycznia 2020

Honza Zamojski ze School of Form w albumie „101 polskich artystów współczesnych”

Nagrody i wyróżnienia
Honza Zamojski

Twórczość Honzy Zamojskiego, wykładowcy School of Form, została zaprezentowana w książce Kamy Zboralskiej pt. „101 polskich artystów współczesnych. Wybitnych, uznanych, debiutujących”. Bogato ilustrowana publikacja powstała z myślą o wszystkich miłośnikach sztuki, szczególnie współczesnej. Ma formę otwartej listy, na której wśród prezentowanych twórców znajdują się zweryfikowani już przez krytyków, kuratorów i kolekcjonerów artyści.

101 polskich artystów współczesnych | Autorka książki: Kama Zboralska | Zdjęcie: artinfo.pl

Autorka albumu jest m.in. inicjatorką „Kompasu młodej sztuki” drukowanego co roku na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Jest to ranking najlepszych polskich artystów do 35. roku życia. Lista układana jest według punktacji przyznawanej przez kilkadziesiąt polskich galerii sztuki (prywatnych i państwowych).

W publikacji „101 polskich artystów współczesnych” znaleźli się artyści powszechnie uznani oraz debiutujący. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie tych wyjątkowych osób znalazł się wykładowca School of Form, Honza Zamojski.

Honza Zamojski

Artysta, redaktor, wydawca i projektant książek. Twórca instalacji, kurator, autor artbooków. Założyciel wydawnictwa Morava (2010–2012, www.moravabooks.com) oraz wydawnictwa Mundin (2013–2014, www.mundin.org). Uczestnik wielu wystaw i autor cyklu wykładów „Jak to jest zrobione” (m.in. Centre Pompidou, MoMA Library NY, TypoTalks Berlin). Za publikację „Jak jsem potkal dábla” otrzymał w 2011 r. brązowy medal w konkursie „Najpiękniejsza Książka Świata 2010”. W tym samym roku został także laureatem Plebiscytu RDK organizowanego przez Program III Polskiego Radia, otrzymując tytuł Kulturysty Roku.