Monika Rak

Tkanina eksperymentalna

Doktor sztuk plastycznych, artystka działająca na pograniczu rysunku i tkaniny eksperymentalnej. W swojej pracy doktorskiej podjęła próbę wyznaczenia własnej kategorii plastycznej nazwanej konstruktem rysunkowym, opartej na linearnej analizie rzeczywistości. Z wyróżnieniem ukończyła Media Rysunkowe na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2010 r. Jej prace prezentowane były m.in. na 3 Triennale Tkaniny ‘Bez Hranic 2012’ (Bratysława, Győr, Liptowski Mikulasz, Bielsko-Biała), Wystawie ‘A State of Un-Play’ (Atelier 35, Bukareszt), 6 Wystawie Miniatury Tekstylnej oraz 9 Biennale Tkaniny 'Scythia 9' (Kherson), Wystawie ‘Sztuka – obiekt - zapis’ podczas 5 Festiwalu ‘Sztuka i Dokumentacja’ (Galeria Prexer, Łódź), Wystawie ‘Love - just a chemical reaction?’ (Factory-Art Gallery, Berlin). W School of Form na specjalności Domestic Design prowadzi projekty związane z tkaniną eksperymentalną. Jest również adiunktem w Zakładzie Wzornictwa na UTP w Bydgoszczy.
www.monikarak.pl

Projekty z firmami