Sroda vol 4 kot

Czwarta edycja Środy z Designem to tradycyjnie juz okazja, by poznać School of Form, wziąć udział w warsztatch i wykładzie, skonsultować portfolio przed egzaminem. Do udziału zapraszamy tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów w School of Form. Kandydaci mogą skonsultować swoje portfolio przed egzaminem do SOF!

Kolejne spotkanie odbędzie się 18 kwietnia w godzinach 17.00-20.00. Prosimy o zapisy poprzez formularz znajdujący się u dołu strony. Na każdy warsztat obowiązuje limit miejsc.

Uwaga!  18 kwietnia w godzinach 11.00-17.00 odbędzie się egzamin rekrutacyjny do School of Form. Formularz zapisów na egzamin otwOrzymy 16 kwietnia!

>> więcej o egzaminie >>

18.04.2018

17.00 - 18.00 - Wykład: Architektura i dizajn dla zwierząt, prowadząca: dr Monika Rosińska, School of Form, sala nr 18

18.00 - 19.30 - Warsztat: Projektowanie w sieci, prowadzący: Maciej Siuda, sala nr 17

18.00 - 19.30 - Warsztat: Freemodeling, warsztaty z zespołem studia ceramicznego SOF

Konsultacje portfolio: 18.00 - 20.00

WYKŁAD

Architektura i dizajn dla zwierząt

W wykładzie „ Architektura i dizajn dla zwierząt” zaprezentowane zostaną przykłady różnych rozwiązań projektowych, dzięki którym ludzie i zwierzęta mogą zastanowić się nad współtworzoną wzajemnie relacją. Skłaniają one także do refleksji i postawienia sobie pytania czy aby na pewno nasi mniejsi bracia są naszymi towarzyszami, czy raczej to my towarzyszymy im?

Monika Rosi ska W3U0445

dr Monika Rosińska

Socjolożka i badaczka dizajnu. Interesuje ją interdyscyplinarne podejście do badania znaczeń dizajnu oraz praktyki projektowej. Autorka książki „Przemyśleć użycie. Projektanci. Przedmioty. Życie społeczne” (bęc zmiana, 2010) oraz przedmiotu „Design redefiniotions - status, practices, contexts”. Laureatka stypendialnego funduszu Rodziny Kulczyków za wybitne osiągnięcia naukowe, przyznawanego przez Fundację UAM (2012). Współpomysłodawczyni konferencji „NIEwidzidzilany DIZAJN”, organizowanej przez School of Form. Współpracuje także z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach sieci latających badaczy społecznych.

WARSZTATY

• Projektowanie w sieci, prowadzący: Maciej Siuda

Projektowanie indywidualne powoli przechodzi do lamusa. Złożoność współczesnych projektów sprawia, iż dobrze współpracująca sieć osób o różnych talentach, daje dużo lepsze rezultaty, niż samotna jednostka. Warsztat ma na celu pokazanie, jak zbudować grupę projektową, wykorzystując indywidualne potencjały oraz w jaki sposób wykorzystać to w powstawaniu koncepcji projektowej.

Maciej Siuda W3U0229Maciej Siuda

Otrzymał dyplom w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Finalista w międzynarodowym konkursie ARCHIPRIX, MIT Boston, jego prace były prezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Nominowany w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie BETON. Stypendysta Facultad de Arquitectura Politecnica de Valencia oraz w pracowni SQ Arquitectos (Valencia). Pracował jako architekt w biurach projektowych w Madrycie, Alicante i Tokio. Obecnie rozwija własną działalność projektową, współpracując z projektantami.

• Freemodeling, prowadzący: zespół studia ceramicznego SOF

Uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstawowych technik modelowania w gipsie. Poznają specyfikę materiału, jego możliwości, oraz proces obróbki modeli gipsowych. Warsztat jest wprowadzeniem w proces projektowania ceramiki. Podczas warsztatu obowiązują stroje robocze oraz obuwie ochronne, prosimy o ich przyniesienie.

Arkadiusz Swed W3U0657

Arkadiusz Szwed

Kierownik studia ceramicznego. Projektant, technolog ceramiczny, specjalista w zakresie form przemysłowych. Ukończył malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez wiele lat był asystentem Marka Cecuły.
Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności projektowe zdobył w Modus Design, Design Centrum Kielce oraz w fabryce porcelany Ćmielów. W School of Form Arkadiusz Szwed jest kierownikiem pracowni ceramicznej i wykładowcą na specjalności domestic design. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem projektu Waterlove.
www.cargocollective.com/szwedarkadiusz

[Form Srody_z_Designem_18042018 not found!]