Celem projekt "PSIE Human-Animal Interaction w kontekście wspomagania szkolenia psów i komunikacji z nimi" było zarysowanie możliwości stworzenia systemu rozwiązań wspierających właściciela w uczeniu psa podstawowych czynności (takich jak chodzenie na luźnej smyczy) oraz rozwiązywaniu problemów (np. z reakcją na nietypowe sytuacje). Jej zwieńczeniem jest opracowanie dwóch obiektów i aplikacji, z których pierwsze służy za przykład tego, jak nieskomplikowane technicznie narzędzie może ułatwić codzienną naukę, a drugie z rozwiązań jest projektem znacznie bardziej złożonym o wielu zastosowaniach i bogatej perspektywie rozwoju.

School of Form | Projekty studentów

School of Form | Projekty studentów

Projektantka: Marta Jagielska
promotor: Agnieszka Szóstek (communication design), Dawid Wiener (psychologia)

Interesujący projekt?
Poznaj specjalność communication design

Nasze specjalności

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor artystyczna School of Form

Mateusz Halawa

Kierownik zespołu nauk humanistycznych i społecznych

Zuzanna Skalska

Analityczka trendów w designie, biznesie i innowacjach

Anita Basińska

Kierownik Katedry Wzornictwa Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 200 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Damian Borejko

Projektant komunikacji

CEO w Brokat Studio. Zajmuje się projektowaniem komunikacji i interakcji. Realizuje przede wszystkim projekty wizualne: sesje zdjęciowe oraz wideo. Współpracował z takimi markami, jak: Audi, Skoda, Antmicro, Stihl. Na koncie ma także liczne projekty artystyczne zrealizowane m.in. dla Malta Festival Poznań i Short Waves Festival. Jego pasją jest film: już od pierwszych lat studiów pracował jako freelancer na planach filmowych, brał udział wsesjach zdjęciowych, kręcił teledyski. W pracy stawia na autentyczność i wzbudzanie emocji.

www.brokatstudio.pl

Maria Mikołajczak-Zygmańska

Projektantka, Schattdecor

Absolwentka communication design (2017), miała zapewniony kontrakt z firmą Schattdecor jeszcze przed obroną pracy dyplomowej. Zajmuje się projektowaniem wzorów cyfrowych (zarówno wzorów do kolekcji Digital Visions jak i na zamówienia specjalne klientów). Wzór Carnival, którego pierwsza wersja powstała jeszcze na fakultetach w School of Form, do tej pory sprzedał się w ilości 40 000 m². Poza projektowaniem wzorów współpracuje ze studentami SOF i UAP, próbującymi swoich sił w projektowaniu dla Schattdecor. Odpowiada również za projekty materiałów marketingowych i promocyjych dla Schattdecor Sp. z o.o.

Małgorzata Piernik

UX designer

Obecnie pracuje jako UX designer w Accenture. Projektuje aplikacje B2C i B2B dla międzynarodowych klientów korporacyjnych, m.in. ze Szwajcarii, Włoch i Polski, dba orozwój młodszych UX designerów i współpracę z biznesem oraz deweloperami. Pierwsze kroki jako UX designer stawiała już  na drugim roku studiów w Software House w Poznaniu. W wolnym czasie publikuje eksperckie artykuły dotyczące user experience na blogach UX Planet oraz UX Collective.

Współpraca z biznesem

Allegro

Studenci zaprojektowali serię opakowań do wysyłki produktów kupionych przez Allegro. Opakowania z jednej strony przyciągają atrakcyjną formą, a z drugiej prowokują do nadawania im drugiego życia oraz nowych, często zaskakujących funkcji.

Ikea

Wyzwaniem, przed którym stanęli studenci, było poznanie faktycznych potrzeb i nawyków młodych poznaniaków i takie zakomunikowanie wyników swoich badań zespołowi IKEA, by przełożyły się one na decyzje projektowe w obrębie sklepu w Poznaniu.

Skoda

Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.

Reserved

Studenci zaprojektowali białą koszulę oraz tzw. małą czarną. Podczas warsztatów prowadzonych przez projektantów RESERVED uczestniczyli we wszystkich etapach powstawania produktu – od koncepcji po prototypowanie aż po odszycie kolekcji odzieży.