graduation showZapraszamy na najważniejsze w historii School of Form wydarzenie – GRADUATION SHOW 2015, prezentujące prace dyplomowe pierwszych absolwentów uczelni oraz efekty nauczania designu w ścisłym powiązaniu z naukami humanistycznymi.

PROGRAM WYDARZEŃ

25.06.2015

SCHOOL OF FORM, UL. GŁOGOWSKA 18, MTP HALA NR 1

17.00 –  POKAZ MODY – DYPLOMY SPECJALNOŚCI FASHION DESIGN

OD 17.30 –  PREZENTACJA PRAC SEMESTRALNYCH

CONCORDIA DESIGN, UL. ZWIERZYNIECKA 3

19.00 – WERNISAŻ PRAC DYPLOMOWYCH

26.06 – 5.07.2015 – WYSTAWA PRAC DYPLOMOWYCH

Dzień później, 26 czerwca, w Concordia Design obywać się będą  SPOTKANIA 1:1, w których udział wezmą absolwenci oraz przedstawiciele biznesu i mediów.

LidewijEdelkoortby 150x150Tego dnia, o godz. 10.00 rozpocznie się wykład mentorki School of Form, trendwatcherki- Li Edelkoort (www.trendtablet.com)
Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca o godzinie 10.00, w Concordia Design, a tematem wykładu będzie: „GOING IN CIRCLES”, czyli o tym, jak wszystko wokół nas staje się okrągłe smile emoticon
Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc- obowiązują zapisy mailowe.

więcej: https://www.facebook.com/schoolofform

Jens Timmich

Ważnym punktem w programie drugiego dnia GRADUATION SHOW będzie spotkanie z ekspertami, którzy opowiedzą o korzyściach płynących ze współpracy projektantów i biznesu, dzieląc się z dyplomantami oraz przedstawicielami firm wskazówkami na przyszłość oraz prezentując najciekawsze case studies. Wśród gości znajdzie się m.in. Jens Timmich, współwłaściciel studia FT, główny projektant marki Solaris Bus & Coach, który opowie o projektowaniu jako narzędziu dynamicznego rozwoju produktu, przybliży mechanizmy procesu projektowego, zwracając uwagę na najczęstsze pułapki i zagrożenia.

Peter Zizka

Gościem wydarzenia będzie ponadto Peter Zizka, założyciel grupy projektowej Memory oraz agencji Heine/Lenz/Zizka, specjalizującej się w projektowaniu komunikacji, w tym identyfikacji wizualnej oraz prezentacji marki. W ciągu 25 lat istnienia studio pracowało m.in. dla takich marek i instytucji jak Leica, targi w Berlinie czy Städel Museum we Frankfurcie. W samodzielnej twórczości Peter Zizka zasłynął instalacjami odwołującymi się do tematyki wojennej, tworząc m.in. wielokrotnie nagradzaną instalację Virtual Minefield czy estetycznie piękne obiekty powstałe z broni używanej w konflikcie między plemionami Tutsi i Hutu.

26.06.2015
SPOTKANIA 1:1, godz. 9.00-15.30
godz. 13.30: Jak działa design w biznesie? Polscy i zagraniczni eksperci o biznesowych korzyściach płynących ze wzornictwa / Jens Timmich, Peter Zizka
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Nasze specjalności

Kadra

Jednym z kryteriów doboru wykładowców w School of Form jest ich aktywność zawodowa. Jedni projektują, wdrażają, realizują. Inni badają, opisują, publikują i wystawiają. Niektórzy wygrywają konkursy. Wśród nich jest już wielu naszych absolwentów.

Agnieszka Jacobson-Cielecka

Dyrektor artystyczna School of Form

Mateusz Halawa

Kierownik zespołu nauk humanistycznych i społecznych

Zuzanna Skalska

Analityczka trendów w designie, biznesie i innowacjach

Anita Basińska

Kierownik Katedry Wzornictwa Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Nasi absolwenci

Wykształciliśmy już ponad 200 projektantów. Oto kilkoro z nich.

Filip Król

Interior designer

Obecnie pracuje jako interior designer dla marki Škoda. Jest laureatem konkursu  MoveAward 2016. Międzynarodowe jury wyróżniło jego pracę dyplomową dotyczącą mobilności w 2030 roku i przyznało staż w dziale projektowym marki Mercedes-Benz.  W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie „Mazda Design 2017/37 – Piękno Przyszłości” w kategorii Przestrzeń i nagrodę 10 tys. za projekt wnętrza Mazdy Przyszłości – „Post-automotive”.

Przemek Podolak

Właściciel marki modowej

Właściciel marki modowej Rag z siedzibą w Poznaniu. Projektant inspiracje czerpie z mrocznego ducha współczesnej kultury. Unikając nudy i banalnych projektów, kroczy własną ścieżką i tworzy ubrania odbiegające od kanonów współczesnej mody. Ubrania są mocne, wyraźne, wiele z nich powstaje w pojedynczych unikatowych egzemplarzach.

www.rag-clothes.com, www.instagram.com/rag.clothes

Fenek Studio

Właścicielki Fenek Studio

Antonina Kiliś i Agata Klimkowska od 2015 roku z sukcesami prowadzą w Warszawie własną pracownię projektową i studio ceramiczne Fenek. Swoje projekty pokazują na festiwalach i w showroomach w całej Polsce. Proces powstawania naczynek Fenek, od projektu po ręczne wykonanie, odbywa się całkowicie w ich pracowni i jest w całości przeprowadzany przez projektantki. Do swoich prac artystki wykorzystują kremową porcelanę kostną, a inspiracje czerpią z japońskiej estetyki, chętnie sięgają też do polskiego wzornictwa z lat 60.

www.fenek.info

Współpraca z biznesem

Allegro

Studenci zaprojektowali serię opakowań do wysyłki produktów kupionych przez Allegro. Opakowania z jednej strony przyciągają atrakcyjną formą, a z drugiej prowokują do nadawania im drugiego życia oraz nowych, często zaskakujących funkcji.

Ikea

Wyzwaniem, przed którym stanęli studenci, było poznanie faktycznych potrzeb i nawyków młodych poznaniaków i takie zakomunikowanie wyników swoich badań zespołowi IKEA, by przełożyły się one na decyzje projektowe w obrębie sklepu w Poznaniu.

Skoda

Studenci zaprojektowali prototypy nowych produktów składających się z części przekazanego przez markę Škoda samochodu. Proces projektowy poprzedziła analiza potrzeb przyszłych użytkowników, badania nad samym przedmiotem i mechanizmami jego działania.

Reserved

Studenci zaprojektowali białą koszulę oraz tzw. małą czarną. Podczas warsztatów prowadzonych przez projektantów RESERVED uczestniczyli we wszystkich etapach powstawania produktu – od koncepcji po prototypowanie aż po odszycie kolekcji odzieży.