School of Form

School of Form


Janusz Byszewski

Dyplomowany konserwator dzieł sztuki (Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie).
Od 2000 zatrudniony w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, początkowo w Dziale Konserwacji, a od 2011 w Dziale Dokumentacji i Cyfryzacji, od 2013 kierownik Pracowni Dokumentacji Trójwymiarowej (w muzeum odpowiedzialny za realizację kilku projektów digitalizacyjnych w ramach WPR Kultura + czy projektów POIiŚ).
Od 2007 roku we współpracy z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej rozwija techniki precyzyjnej dokumentacji trójwymiarowej w oparciu o skanowanie z oświetleniem strukturalnym (efekty tych prac były prezentowane na wielu międzynarodowych konferencjach).
Od 2011 ekspert Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów i od 2012 ekspert Narodowego Instytutu Audiowizualnego w zakresie cyfrowych technik dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego.
Doświadczenia jako wykładowca:
2000 roczny staż asystencki na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie.
W latach 2001-2010 prowadził zajęcia kierunkowe z konserwacji zabytków archeologicznych w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
2013-2014 gościnne wykłady w zakresie konserwacji dzieł sztuki i cyfrowych technik dokumentacyjnych na podyplomowych studiach „Ochrona i konserwacja zabytkowych założeń ogrodowych” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Kadra

Katarzyna Andrzejczyk-Briks

Historia architektury wnętrz, trendy

Viktoriya Grabowska

Typografia

Honza Zamojski

projektowanie

Henryk Stawicki

Pomaga organizacjom tworzyć strategie usług, Brandów i produktów w oparciu o

Wiesław Bartkowski

Projektant interakcji i badacz systemów złożonych. Działa na pograni

Zbigniew Tenerowicz

Programista, entuzjasta i propagator technologii webowych

Maciej Mach

Grafika + responsive

Monika Rak

Tkanina eksperymentalna

Krzysztof Goliński

Artysta muliimedialny, twórca instalacji interaktywnych

Bianka Rolando

Opiekun specjalności communication design

Jarosław Kowalczyk

projektowanie

Anna Królikiewicz

projektowanie dla zmysłów

Ewa Duda-Maciejewska

strategia marki

Maria Torbé

projektowanie

Kacper Czyczyło

animacje 3D

Piotr Zachara

Dziennikarz, redaktor z 20-letnim doświadczeniem

Jan Kochański

projektowanie przedmiotu

Grażyna Skarżyńska

strategia marki i strategia komunikacji

Michał Piasecki

Projektowanie interakcji człowiek-komputer

Mateusz Halawa

Kierownik zespołu nauk humanistycznych i społecznych

Anita Basińska

 Kierownik Katedry Wzornictwa Uniwersytetu SWPS (School of Form)

Monika Bogdańska

Konstrukcja

Filip Zagórski

Podstawy projektowania

Rene Wawrzkiewicz

Identyfikacja wizualna

Bartosz Grześkowiak

Kierownik pracowni foto-wideo

Zuzanna Skalska

Trendwatcher, współzałożycielka SoF

Szymon Filoda

Kierownik warsztatu industrial design

Monika Rosińska

Historia designu, socjologia

Arkadiusz Szwed

Kierownik pracowni ceramicznej

Monika Patuszyńska

Projektowanie, ceramika

Wawrzyniec Walczak

Metodyka projektowania

Paweł Szulczyński

Robotyka

Maciej Siuda

Podstawy mechaniki i konstrukcji

Igor Morski

Ilustracja, organizacja projektu Grafik i scenograf, ukończył PWSSP (dzisiejs

Cezary Hładki

Fotografia

Kamil Jerzykowski

Materiał, struktura, nowe technologie w mediach/designie

Joanna Malinowska

Filozofia

Anna Joniak

Podstawy konstrukcji

Anna Lorens

Projektowanie przestrzeni

Piotr Szaradowski

Wykładowca na specjalności fashion design

Maria Voelkel

Wykładowca na specjalizacji fashion design - warsztat koronczarski

Agata Szydłowska

Historia designu

Dorota Jasiak

Kierownik warsztatu krawieckiego

Jola Starzak

Opiekun specjalności domestic design Projektowanie przestrzeni, konstrukcja

Edgar Bąk

Grafika edytorska

Krzysztof Łukomski

Nowe media, instalacje

Olga Milczyńska

Ceramika

Dorota Kabała

Projektowanie systemu, struktury, produktu, opakowania

Krzysztof Kubasek

Modelowanie 3D, ergonomia

Sebastian Krzywak

Rysunek

Wojciech Dziedzic

Opiekun specjalizacji fashion design

Norbert Leśniewski

Filozofia

Ewa Klekot

Antropologia

Oskar Zięta

Opiekun specjalności industrial design

Bartosz Mucha

Artysta grafik, projektant 2D i 3D

Monika Górska

Storytelling

Paulina Matusiak

Wykładowca na specjalizacji communication design

Paweł Grobelny

Przedmiot w przestrzeni publicznej

Dawid Wiener

Psychologia

Katarzyna Schmidt-Przewoźna

Designer, projektant tkanin i aranżacji wystaw

Agnieszka Jacobson-Cielecka

dyrektor artystyczna School of Form

Karol Murlak

Projektowanie, architektura wnętrz