School of Form

diligentDILIGENT

Szymon Mrózek i Marta Pospieszna to własciciele marki Diligent oraz zwycięzcy pierwszej edycji Fresh Fashion Awards 2017. W nagrodę marka otrzymała 500tys. złotych na kampanię promocyjną oraz sesję wizerunkową u Jana Kriwola. Jurorzy konkursu podkreślali, że Diligent zachwyciła ich niebywałą odwagą, indywidualizmem i oryginalnością.

/fot. z prawej: noizz.pl/

Szymon Mrózek

Absolwent fashion design (2017), swoje doświadczenie zdobywał podczas miedzynarodowych staży oraz warsztatów. Przygodę z branżą projektową rozpoczął we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na specjalizacji Design, projektowanie produktu. W 2013 roku założył markę Diligent. Główną inspiracją jak i podejściem projektowym, jest obserwacja zagadnień społecznych, które często wykorzystuje podczas tworzenia. W kreacji wychodzi poza standardy, często chłonie ze stylu ulicznego przekraczając własną sferę komfortu, aby finalnie stworzyć unikatowe koncepty oparte na kontrastach.

Marta Pospieszna

Absolwentka fashion design (2017), rozpoczęła współpracę z marką Diligent w 2015 roku. Konstrukcyjno projektowe umiejętności rozwijała w Polsce jak i za granicą, nabierając doświadczenia w branży kreatywnej. W kolekcjach ważne jest dla niej połączenie aspektów sztuki współczesnej z formą oraz kolorem i przełożeniem tego na sylwetkę. Wielopłaszczyznowość, to cecha która towarzyszy jej w kreowaniu nieoczywistych rozwiązań z zakresu branży mody. Wizualizuje, jest ideowcem, który wybiega w przyszłość nie zapominając o przeszłości.

GS DILIGENT 1

GS DILIGENT 2