School of Form

Agata portret

Kurator, wykładowca

Agata Kiedrowicz pracuje interdyscyplinarnie, działając na pograniczu dziedzin: projektowania, sztuki, humanistyki. Opowiada o człowieku i jego związkach ze światem materialnym, biorąc udział w wystawach, projektach kuratorskich, przedsięwzięciach edukacyjnych, pisząc teksty. Za największe wyzwanie a zarazem największy sukces uważa swój projekt dyplomowy zatytułowany „Kuchenne sensorium”, w którym zaprojektowała doświadczenie kulinarne będące interpretacją tekstu Agnieszki Osieckiej. Była kuratorką wystaw „Polish Design Island” (Bruksela, Kopenhaga, Łódź, Szczecin), „To czuć! Projektowanie dla zmysłów” (arena DESIGN 2017, Galeria R+ Akademii Sztuki w Szczecinie, TEDx Poznań), „Wspólnota zmysłów” (Poznań). Została zaproszona do wygłoszenia prezentacji podczas konferencji TEDx Poznań „Senses”. Jest wykładowcą w School of Form. W przyszłości planuje napisać książkę o projektowaniu sensorycznym, dalej rozwijać działalność kuratorską i edukacyjną. I stworzyć studio projektowe z prawdziwego zdarzenia.

Tedex Agata

to czuc Agata